Коли потрібна психологічна допомога

26.10.2017, 17:21

Гармонійну людину тепер зустрічаєш нечасто. І тут не в красивому одязі справа, і навіть не в «правильному» макіяжі чи посмішці на обличчі. Тут справа у внутрішній гармонії людини. А над цим потрібно працювати щодня.

Звісно, засиллю інформації не скажеш «стоп», все, що відбувається навколо, інтернет «витягує» в масовий потік – і це вимога нашого часу. Інформація надто різна. Для нашого розуму цього буває забагато, а для психіки – тим більше. Тож не потрібно влаштовувати собі «розрив мозку» чи ставати осторонь будь-якої психічної проблеми, обороняючись від самого себе – сьогодні є така можливість «відкоригувати», або, навіть, і покращити свій психічний стан, звернувшись за професійною психологічною допомогою.

До речі, в якийсь мірі ми можемо й самі визначити свій психічний стан завдяки французькому психологу Пʼєру Даво. Він власними спостереженнями дійшов до висновку, що психічний стан людини прямо залежить від її звичної пози під час сну. Якщо хтось спить на животі, то це означає, що його мучать різні комплекси плюс непевне становище на роботі. Ті, хто полюбляють спати на спині – здебільшого горді по своїй натурі, це сильні особистості, які готові захищати свої інтереси будь-якою ціною. Почувають себе самотніми і потребують чиєїсь опіки ті, хто уві сні «скручується калачиком». З головою вкриваються ковдрою песимісти. Спите на правому боці – почуваєтеся на своїй роботі впевнено, але вище навряд чи підніметесь. Якщо віддаєте перевагу лівому бокові, то ви маєте творчу натуру.

Щоправда, за словами дружини Даво, її чоловік сам безперестанку крутиться уві сні…

Звичайно, в одній статті неможливо врахувати все на світі, тому ми розглянемо, в чому полягає робота психотерапевта та психолога-травмотерапевта, які працюють у нас в Рівному.

Марія ШУГАЙ – психотерапевт (сертифікований гештальт-терапевт), дитячий психолог, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології, керівник Центру практичної психології та психотерапії НаУ «Острозька академія», співзасновниця Психологічної студії Self у м.Рівне. Працює і з дорослими і з дітьми, а також з парами.


Спеціалізації:

«Групова психотерапія в рамках гештальт-підходу».

«Психодіагностика та психокорекція життєвих сценаріїв методом казкотерапії».

«Консультування та психокорекційна робота з дітьми та їхніми батьками в гуманістичному підході».

Марія Шугай розповідає:
– Я працюю в гештальт-підході, це психотерапія гуманістичного спрямування, контакт є основним інструментом гештальт-терапії. Як психотерапевт допомагаю вирішити проблеми в стосунках, прийнятті людиною самої себе, при депресії, різних фобіях, панічних атаках, з психосоматичними симптомами, залежностями, втратами, дитячим травматичним досвідом та інше. Проводжу індивідуальні консультації та є тренером навчальних і терапевтичних груп.

Як дитячий психолог, вважаю, що найефективніше працювати і з дитиною, і з батьками, розуміти сімейну ситуацію, в якій знаходиться дитина. Надаю індивідуальні рекомендації батькам на кожному етапі роботи з дитиною. Про дітей найчастіше звертаються з психосоматичними симптомами (часто хворіє…), поведінковими (агресивна поведінка, некомунікабельність, невпевненість, проблеми в стосунках із іншими дітьми, в навчанні…) та травматичними (смерть близьких, аварія, розлучення батьків…) симптомами.

Наша психологічна студія пропонує навчальні програми з практичної психології та дитячої психології, психотерапії. Зараз якраз триває вже третій набір у сертифікатну програму «Дитяча психологія та психотерапія» (початок 17-18 листопада), яку рекомендую для батьків, які зацікавлені у глибокому розумінні природи розвитку своєї дитини та бажають напрацювати навички продуктивного виховання та взаємодії; психологів та інших спеціалістів, що працюють з дітьми; студентів. Програму проводять психотерапевти, які мають багато років практики, відповідну освіту і досвід викладання у провідних ВНЗ.
Контакти:
Тел. 050 3754576, 073 3754576
Email: mshugay@gmail.com
Web: http://www.psyholog.rovno.ua
Адреса: м.Рівне, вул.16 Липня, 42, оф.204 (2 поверх).


Психологи та психотерапевти м.Рівне
Моя анкета на У Психолога Яндекс.Метрика